Înapoi la știri

Urmărire în Constanța: un bărbat care conducea fără permis și după ce băuse, oprit de polițiști

02 Jun 2024
2 minute min
Maria Simionescu
Conducătorul auto nu a oprit la semnal, iar polițiștii au pornit în urmărirea acestuia, cu semnalele acustice și luminoase în funcțiune. După aproximativ 500 de metri, autoturismul a fost interceptat. „Șoferul a fost legitimat și identificat, stabilindu-se că este vorba de un bărbat, de 26 de ani. În urma verificărilor efectuate, s-a constatat că acesta nu deține permis de conducere pentru nicio categorie de vehicule. Bărbatul a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind 0,04 mg/l alcool pur în aerul expirat.”, au precizat reprezentanții IPJ Constanța. În urma testării cu aparatul din dotare, nu au reieșit indicii cu privire la eventuala prezență a substanțelor psihoactive. În cauză a fost întocmit dosar de cercetare penală pentru săvârșirea infracțiunii de conducerea unui vehicul fără permis de conducere. Puteți urmări Constanța 100% și pe Google News sau canalul de WhatsApp. Conținutul website-ului www.ct100.ro este destinat exclusiv informării publice. Toate informațiile publicate pe acest site sunt protejate de către prevederile naționale și internaționale legale în vigoare. Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea, precum şi orice modalitate de exploatare a conținutului acestui website.
Alte postari din Social
Social

Captură de bunuri contrafăcute în Portul Isaccea

Pe data de 09 septembrie 2024, polițiștii de frontieră din cadrul Garzii de Coastă au demarat o anchetă privind infracțiunea de punere în circulație a unor produse ce purtau mărci identice sau similare cu mărci înregistrate. Ancheta a fost inițiată în urma unor controale desfășurate între 3 și 9 septembrie 2024.

Social

Incident violent confirmat de poliție

Poliția a fost chemată la fața locului pentru a investiga un incident recent. Oamenii legii au confirmat că informațiile primite sunt corecte.

Social

Perioada actuală aduce reduceri semnificative pentru turiști

Turiștii care plănuiesc o escapadă au ocazia să beneficieze de tarife extrem de avantajoase în această perioadă. Comparativ cu sezonul de vârf, prețurile pentru cazare au scăzut considerabil, având astfel opțiuni pentru toate bugetele.

Acasa Recente Radio Județe