Înapoi la știri

Un viceampioon mondial la box a murit la numai 47 de ani

10 Jul 2024
42 secunde min
Maria Popescu
„Clubul Sportiv Dinamo deplânge trecerea la cele veşnice a fostului pugilist Marian Velicu. În vârstă de numai 47 de ani, acesta s-a stins în urma unei boli necruţătoare”, a precizat CS Dinamo. Component al secţiei de box de la Dinamo, Marian Velicu a fost vicecampion mondial şi medaliat cu bronz la Campionatele Europene, la categoria 48 kg. De asemenea, a participat la Jocurile Olimpice de la Sydney, din 2000.
Alte postari din Evenimente
Evenimente

Trei suspecți într-o dublă crimă misterioasă

Autoritățile desfășoară o investigație complexă după ce două persoane au fost găsite moarte, una din Timișoara și cealaltă din Tulcea. Potrivit informațiilor preliminare, există trei suspecți: doi bărbați și o femeie.

Evenimente

Echipele de investigare, în acțiune după descoperirea unei drone rusești în Tulcea

Echipele din Ministerul Apărării Naționale, împreună cu experți de la Serviciul Român de Informații și Ministerul Afacerilor Interne, au efectuat cercetări în apropierea localității Periprava, din județul Tulcea. Aceștia au recuperat fragmente ale unei drone de origine rusească, iar acum urmează să fie realizate expertize conform procedurilor legale.

Acasa Recente Radio Județe