Înapoi la știri

O cunoscută firmă din București va încasa 6,6 milioane de lei pentru reabilitarea energetică a Școlii Gimnaziale Nr. 37 din Constanța

24 Mar 2025
4 minute min
Simona Stan
Nemar Edil General, potrivit listafirme.ro, site consultat la data de 24 martie 2025, a fost înființată în anul 2018, are sediul social în Sectorul 6 al Capitalei, pe bulevardul Timișoara, și se ocupă cu dezvoltarea (promovarea) imobiliară. Administratorul societății este Darie Raluca Iulia, care deține și 75% din capitalul social. Restul de 25% îi revine Issabelei Grecu. Poteraș Denis Ioan a administrat compania până în 2019, atunci când a fost revocat din funcție. Acesta a și ieșit din firmă în luna octombrie a anului 2024. În anul fiscal 2023, compania a raportat o cifră de afaceri de 24.319.440 de lei, profit în valoare de 1.442.661 de lei, dar și datorii în sumă de 3.597.333 de lei. Firma nu este la prima colaborare cu instituțiile din municipiul Constanța, având o serie de contracte câștigate în ultimii ani. În anul 2023, aceasta a câștigat un contract în valoare de 130.858,8 de lei cu Liceul Teoretic Ovidius din Constanța. De asemenea, în 2022, firma a încheiat două contracte importante: unul în valoare de 118.681,29 de lei cu Liceul Tehnologic de Electrotehnică și Telecomunicații Constanța și un altul în valoare de 180.026,24 de lei, din nou cu Liceul Teoretic Ovidius Constanța. To de la Primăria municipiului Constanța a mai primit contracte care însumează aproximativ 30.663.748,99 în perioada 2021-2023. Acestea includ proiecte majore de reabilitare, modernizare și creștere a eficienței energetice a clădirilor publice, cum ar fi Liceul Teoretic Traian, Liceul Tehnologic de Electrotehnică și Telecomunicații, și Liceul cu Program Sportiv Nicolae Rotaru. Firma a avut o activitate semnificativă în Sectorul 4 al Municipiului București, unde a câștigat mai multe contracte importante de-a lungul timpului. În anul 2023 de exemplu, acordurile-cadru semnate cu administrația Sectorului 4 însumează o valoare totală impresionantă de aproximativ 4.380.670.333,86 de lei. Această sumă include mai multe acorduri-cadru și contracte semnificative, care acoperă lucrări de întreținere, mentenanță, reparații, extindere, consolidare, modernizare și creșterea eficienței energetice a clădirilor publice, printre care se numără atât clădiri destinate învățământului, cât și alte imobile aflate în administrarea Sectorului 4. Legea 190 din 2018, la articolul 7, menţionează că activitatea jurnalistică este exonerată de la unele prevederi ale Regulamentului GDPR, dacă se păstrează un echilibru între libertatea de exprimare şi protecţia datelor cu caracter personal. Informațiile din prezentul articol sunt de interes public și sunt obținute din surse publice deschise. Citește și: (FOTO) CSM Constanța are în plan construirea a două săli de sport în curțile a două școli din oraș. Astăzi a fost făcut un prim pas Fiul unui fost primar PDL a mai împușcat un contract la Constanța de 13,1 milioane de lei pentru reabilitarea Liceul Tehnologic Tomis
Alte postari din Administratie
Administratie

Curtea de Conturi constată implementarea parțială a măsurilor la Primăria Hârșova

Curtea de Conturi a efectuat o misiune de follow-up la Primăria Hârșova pentru a verifica respectarea măsurilor impuse în urma unui audit financiar realizat în 2022. Conform raportului, administrația locală a remediat majoritatea deficiențelor, însă situația privind recuperarea cheltuielilor pentru trecerile de pietoni rămâne neîncheiată, iar termenul final pentru această acțiune este de șase luni de la pronunțarea definitivă a instanțelor, arată datele consultate de Ziarul Amprenta.

Administratie

Primarul din Corbu mulțumește colindătorilor pentru bucuria adusă comunității

Primarul comunei Corbu, Vasile Lumînare, a transmis o apreciere sinceră și recunoștință față de copiii care au colindat recent în localitate. Într-o postare publică, edilul a subliniat că emoția și bucuria create de aceștia au fost trăite de întreaga comunitate, exprimându-și mulțumirile și urările pentru sărbători, potrivit informațiilor transmise de administrația locală.

Administratie

Primarul Mariana Gâju transmite un mesaj emoționant de Crăciun pentru locuitorii din Cumpăna

Primarul comunei Cumpăna, Mariana Gâju, a adresat un mesaj emoționant cu ocazia sărbătorilor de Crăciun, în care subliniază că această perioadă este mai mult decât o simplă dată din calendar, fiind un prilej de reflecție asupra valorilor care ne definesc ca indivizi și comunitate. Conform %source%, edilul evidențiază semnificația spirituală și importanța unității în familie și în comunitate.

Acasa Recente Radio Județe